'24 | '23 | '22 | '21 | '20 | '19 | '18 | '17 | '16 |
'15 | '14 | '13 | '12 | '11 | '10 | '09 | '08 | '07 |
'06 | '05 | '04 | '03 | '02 | '01 | '00 | '99 | '98 |
На 7 октомври в египетския курорт Таба стана огромна експлозия. Хиперзвуков взрив отнесе цялата фасада на "Таба Хилтън". Четири дни по-късно, на 11 октомври, "израелските и египетски спасители прекратиха своята мисия в хотела, след като не успяха да открият телата на 16 жертви".
Каква беше тази експлозия, че телата направо се бяха изпарили?
Дали отново не ставаше дума за мини ядрен заряд, както преди години в Оклахома (в САЩ) и неотдавна в Бали, Джакарта или в Северна Корея.
Нямаше ли връзка експлозията в Таба със ставащото през последните месеци в ... Русия?
Да припомним някои неща...
След като шефът на най-големия нефтен концерн в Русия - ЮКОС, Михаил Ходорковски, беше пратен в затвора, на Запад избухна врява в няколко направления - че Путин не съблюдава правата на човека, т.е. на Ходорковски, че Путин има намерение да национализира отново нефтодобива, че нарочно фалира ЮКОС и преднамерено внася още по-голяма нестабилност на световния нефтен пазар, от която Русия печели и т.н.
Истина нямаше в нито едно твърдение. Ходорковски е в затвора заради финансови престъпления и укрити данъци за няколко милиарда долара. Кремъл няма намерение да национализира ЮКОС нито да внася несигурност на световния нефтен пазар, тъй като от евентуален срив няма да спечели и т.н.
Причините за атаката бяха по-различни.
Когато през октомври 2003 г. арестуваха 41-годишния бивш комсомолец Михаил Ходорковски, настоящ мултимилиардер, най-богатият човек в Русия, оценяван на 8-12 милиарда долара, собственик на ЮКОС, четвъртият нефтен концерн в света, той вече беше подал заявката си за следващ президент на Русия. Но прокуратурата беше на по-различно мнение - че има престъпления от времето на приватизацията, че укрива данъци чрез фирми, регистрирани в офшорните райони и др.
Тогава западният печат започна да защитава добрия, либерален руски олигарх Ходорковски "срещу атаката на бившия чекист Путин". Описваше се като жертва на интригите на Кремъл, който иска редистрибуция на капиталите, натрупани от приватизацията". Последваха и заплахи - "Путин и неговите хора не си дават сметка за последиците, вместо реформи идва нова вълна от ренационализиране".
Включиха се и основните медийни централи, собственост на Ротшилд и Рокфелер. Особено на Ротшилд. Няколко месеца по-късно се оказа, че Ходорковски е прехвърлил акциите си от ЮКОС именно на Ротшилд, от чието обкръжение се появиха също заплахи срещу Путин.
В предишния брой на "Строго секретно" предположихме, че убийството на стотиците деца в Беслан беше организирано от структура, в чието дъно е Ротшилд, и че сблъсъкът му с руските специални служби е неизбежен.
Така например малко хора забелязаха разкритията на френския Le Point, който през август 2004 г. посвети няколко страници за финансовия скандал в Русия и на разкритията за огромното пране на пари, минаващо през люксембургската банка Clear stream. В аферата бяха замесени френски министри, бизнесмени, американският милиардер Марк Рич и, разбира се, Ходорковски, който чрез тази банка е прехвърлял пари от Русия на сметки във Вануну, Кипър, Кайманите.
След ареста на Ходорковски, блокирането на сметките на ЮКОС и разкриването на вътрешната и международна структура за пране на пари пейзажът изглеждаше много лошо за него. Тогава дойдоха атаките и заплахите срещу Путин, чиито нерви издържаха. Целта, ако имаше такава, беше постигната - държавата поема ЮКОС, като цените на нефта продължават да растат, от което Русия продължава да печели, което означава, че ще постигне уникалния си икономически ръст през 2004 г., който ще надмине 8 на сто. ЮКОС ще намери нов собственик, който ще бъде определен от правителството, а не от Ходорковски или Ротшилд. Дойде и съобщението, че един от кандидат-купувачите е американският концерн Chevron Texaco, което е добра новина за нефтения пазар и лоша за досегашните собственици на ЮКОС. Официалната причина за екзекуцията му е дългът, от 7,5 милиарда долара. Но и при продажба, по-голямата част от ЮКОС ще остане в ръцете на правителството. По този начин се провалиха обвиненията, че Кремъл фалира ЮКОС, защото Путин прилага "силна ръка" и създава нова олигархична класа, този път от бивши и настоящи чекисти, че ще национализира отново всички нефтени и газови фирми и т.н.
Но каква е връзката между ЮКОС, Ходорковски, цените на нефта на световния пазар, Кремъл и взрива в хотела "Таба Хилтън" в египетското пристанище на Червено море Таба? Ще ви обясним.
След увода сигурно сте се досетили, че по-специалните централи на САЩ, Израел, Англия и някои хора от ЮКОС, са не само дълбоко разтревожени, но са и започнали контраоперация. Нейната съставна част беше терористичната акция в Беслан. Не става дума за тревога, а за паника. Ако цените на нефта продължават да растат още шест месеца САЩ ще се сринат заедно с войната си "срещу тероризма". Ситуацията в Ирак е трагична, нефтопроводите му не работят заради ежедневното им взривяване, ОПЕК няма резерви да компенсира растящото потребление, Иран е антиамерикански и антиизраелски. Единственият свободен ресурс е руският нефт.
Истина е, че през последните няколко месеца Русия стигна рекордните равнища на добив от времето на СССР - 9,8 милиона барела дневно и изпревари Саудитска Арабия. Но истина е също, че голяма част от този нефт се насочва не към САЩ, а към Китай, Югоизточна Азия и други пазари.
Истина е също, че Кремъл няма да се примири с кражбата на нефта от Каспийско море по предстоящия да бъде пуснат през 2005 г. нефтопровод Баку - Джейхан.
В Кремъл добре знаят, че ставащото в Чечня, Грузия и Осетия и престъплението в Беслан е в същия сценарий за изтласкване на Русия от Кавказ и Средна Азия.
Ще припомним, че само една седмица след трагедията в Беслан държавният секретар на САЩ Колин Пауъл започна да критикува Путин, че "връща назад демокрацията". Такова безочие, на фона на войната в Ирак и потъпкването на демокрацията в САЩ, не помним отдавна. Една седмица след Пауъл последва съвместно писмо на "глобалния елит", започвайки с Ричард Холбург, Вацлав Хавел и свършвайки с Кинок и Бил Кристол, които написаха, че "Путин експлоатира трагедията в Беслан, за да подкопае демокрацията в Русия".
За хората, които знаят как стават нещата, това означава, че в ход е операция по различни канали срещу Путин и Русия, която ще продължи.
Логична нейна част би била например среща на споменатите служби и хора от ЮКОС за координация на действията на "сегашния етап". Нещата стигнаха до такъв етап, че Уол Стрийт, Лондон и Тел Авив са в паника и са стигнали до извода, че ако не могат да спрат Путин, трябва да взривят руската нефтена промишленост отвътре, и за това нещата трябва да се координират.
Обикновено "нещата" се координират в по-спокойни, неутрални и невидими места. Една от тях през последните години стана египетският туристически център на Червено море - Таба, който привлича и хиляди туристи от Израел, като координирането може да става без хората да посещават Тел Авив. Таба е само на няколко километра и от Палестинското пристанище Ейлат, което дава възможност за движение на различни хора без удряне на визи.
Има доста доказателства, че по-голяма част от операцията "Иракска свобода" беше планирана в луксозните хотели на Таба, което се знае от основните разузнавателни централи по света, в това число и от руската Служба за външно разузнаване.
Може би "Таба Хилтън" и до днес щеше да бъде цял, ако хората на ЦРУ и Моссад не бяха решили да повикат там хора от ЮКОС, за да обсъдят в залата за конференции на хотела, как да бъде торпилирана нефтената промишленост на Русия.
Според някои изчисления, те са се радвали на прохладата в залата само 28 минути, след което ужасният миниядрен взрив от подземните етажи е вдигнал във въздуха цялото крило на хотела.
Четири дни след това спасителите заявиха, че 16 трупа продължават да липсват, сред които 4 са на бивши висши служители на ЮКОС. Взривът може да бъде детониран и с клетъчен телефон от хиляда километра.
На 14 октомври руското правителство съобщи, че има намерение да продаде основното дъщерно предприятие ЮКОС - Юганскнефтгаз, което дава 60 на сто от целия добив на фирмата за 10,4 милиарда долара, въпреки, че немската Dresdner Kleinwart Wasserstein я оцени на 15,7 - 18,3 милиарда. Зависи кой ще я купи. Кандидат при по-ниската цена е Сургетнезгаз, а при по-високата, която може и да достигне 21 милиарда е американският Chevron.
Кой казва, че пазарът в Русия не работи. Още повече, че нито една от руските нефтени компании няма собствени нефтопроводи и всичко тече по държавни износни трасета.
Зад кулисите се разгръща свиреп сблъсък, за който никой освен в централите, които го осъществяват, не знае.
...- Курската криза - горещото начало на Третата световна война .
- Иран - Израел: пред развръзка.Кой, как и кога ще удари пръв
- Чейни координираше цялата операция
- Кой стои зад конфликта между руснаци и украинци…
- Отново за гибелта на „Курск“ през 2000 г. Третата световна беше само отложена
- Полша ще въведе „безполетна зона“ над Западна Украйна
Issue 114, Nov. 2004 |
Флиртът на Русия със запада свърши В края на септември Русия навлезе в така наречената Септемврийска революция като окончателно се провали флиртът й със За... ⇨ |
Путин спасява Киото Доста неочаквано руското правителство започна подготовка за ратифициране на Киотския протокол и вдъхна нов живот в спора... ⇨ |