Krassimir Ivandjiiski
Home Archive Search Sponsors About us Contact

Translate
Select Language
'24'23'22'21'20'19'18'17'16
'15'14'13'12'11'10'09'08'07
'06'05'04'03'02'01'00'99'98
 
User ID
Password

Китай "потопи" самолетоносач на САЩ

Съобщението беше кратко. В пустинята Гоби с ракетен удар Китай "потопи" американски самолетоносач. Приложените снимки от Космоса потвърждаваха това.

Разбира се, снимките бяха от Google Earth и на тях се виждаше, че Народно-освободителната армия на Китай успешно е "потопила" американски самолетоносач, но реално ракетният удар беше военна игра - самолетоносачът-макет, и самото "потопяване" стана в пустинен район на Западен Китай.

На спътниковата снимка се виждат две големи взривни попадения върху бялата платформа с дължина 200 метра, вероятно на Kitty Hawk (тоест модел на горната палуба на самолетоносач), построен в пустинята Гоби.

Фотографията в началото беше публикувана на Saorboots, интернет форум, базиращ в Аржентина. Военните аналитици предполагат, че двете взривни попадения са с китайската противосамолетоносачна ракета DF-21D, които бяха наречени "убийци на самолетоносачи". Предполага се, че ракетата може да унищожава самолетоносачи на разстояние до 2000 км.

Както писахме, ракетата DF-21D, предназначена за удари срещу американски самолетоносачи, движещи се в открито море и новите китайски ракети имат "невидими" характеристики и са разположени на високомобилни пускови установки с далечина 1800-2000 км. Долетното им време не е повече от 12 минути, пикирането към целта е на много висока скорост, а системата на ПРО на американските кораби може да не успее да реагира на техните удари.

Китай може да въоръжи тези ракети с нова радиолокационна система за насочване, позволяваща да се осъществява пренацелване по време на полета. И накрая Китай може да въоръжи новите ракети с ядрени бойни глави. Ще припомним, че през 2007 г. същият самолетоносач Kitty Hawk участваше отново в американско-китайски "сблъсък". Тогава по време на американски военни учения в Тихия океан неоткрита до последния момент китайска подводница изплува точно в центъра на района на ученията до огромния Kitty Hawk, който е дълъг над 300 метра и има екипаж 1500 души. В момента на изплуването на 50-метровата дизелова торпедна подводница от класа "Song" самолетоносачът се намираше в радиуса на нейните торпеда и ракети. Това означаваше, че самолетоносачът би могъл да бъде безпроблемно унищожен, което хвърли американските военни в ужас.

Инцидентът стана в района между Южна Япония и Тайван. Китайската подводница е минала покрай дузина американски кораби, които би трябвало да защитават самолетоносачите от вражески самолети и подводници.

Сега Китай демонстрира "на сухо" унищожение на същия самолетоносач от въздуха с новата ракета DF-21D, която вече се изпробва и във реални военни условия.

...

 
       READ MORE / ПРОДЪЛЖЕНИЕ 
 

 More from Strogo Sekretno
 

 Issue 214, March 2013
Китайската икономика излиза на първо място
Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) представи дългосрочен сценарий за развитието на световнат...
    Русия въвежда свръхточната ракета Х-38 "въздух-земя"
Х-38 е руска високоточна ракета с авиационно базиране с малък радиус на действие от класа "въздух-земя". Тя е предназнач...

 



 
"Строго секретно" излиза от 1991г. Вестникът е уникално издание за кулисите на висшата политика, геополитиката, шпионажа, финансовите престъпления, конспирацията, невероятното, трагичното и смешното.
Strogo Sekretno is the home for the highest politics, geopolitics, geo-economics, world crisis, weapons, intelligence, financial crimes...
(c) 1991-2024, Strogosekretno.com, All Rights Reserved
Contents may not be reproduces in whole or in part without permission of publisher. Information presented in Strogo Sekretno may or may not represent the views of Strogo Sekretno, its staff, or its advertisers.
Strogo Sekretno assume no responsibility for the reliability of advertisements presented in the newspaper. Strogo Sekretno respects the privacy of our subscribers. Our subscriber mailing list is not available for sale or sharing.
Reprint permission: contact@strogosekretno.com