Krassimir Ivandjiiski
Home Archive Search Sponsors About us Contact

Translate
Select Language
'24'23'22'21'20'19'18'17'16
'15'14'13'12'11'10'09'08'07
'06'05'04'03'02'01'00'99'98
 
User ID
Password

Шпионажът на мислите не е фикция

Световните разузнавания правят опити за прехващане на мислите на хората и за тяхното дистанционно управление. Появява се нова шпионска технология. Който контролира движението на информацията винаги има предимство. Днес почти всичко, което правим, говорим и пишем е регистрирано, подслушвано, преглеждано.

В близко време от съвременния шпионаж няма да можем да укрием даже мислите си, като тази техника ще се прилага и спрямо цели народи. В тайните лаборатории за нуждите на специалните служби работят учени по методи на дълбочинната психология с използване и на излъчваните по телевизията и радиото реклами.

За въздействие върху човешката психика най-добри са електромагнитните полета с модулирани честоти. Особено подходящо е пулсиращото микровълново излъчване на честота от 300 MHz до 300 GHz. Със съответна честота на импулсите може да се влияе и върху невронните връзки в мозъка.

Експериментите с микровълни доведоха до важно откритие - контролът на мислите може да бъде прекрасна шпионска техника. Но дали някога ще може да се следят мислите и емоциите на хората и да се въздейства върху тях без да знаят или да подозират, че са манипулирани.

В една от лабораториите на Чикаго известният биохимик проф. Джеймс Лин (американец от китайски произход) световен авторитет в изследването на микровълновото въздействие върху човешкия мозък и появяващите се в него мисли, откри "тренинг" за слушане на звуковите вълни, които нормално не са чуваеми за ухото. Енергията на проникващите микровълни леко нагрява мозъчната тъкан, която, разширявайки се, променя налягането възприемано от вътрешното ухо като слаб, но идентифициран звук.

Този начин може да бъде използван и за изпращане кодирани информации или задачи. Мозъкът е чувствителен към електрическите сигнали, микровълната е форма на електричество, т.е. съответно тренираните сиви клетки на шпионите ще могат да приемат изпращаните им по този начин информации.

Да си представим следната ситуация - шпионинът на бъдещето, вместо да се промъква в силно охраняваните сгради, съхраняващи информацията, може да командва дистанционно мозъка на човека, който работи там. От известно време над тази задача работят в ЦРУ, в Канада. Тези изследвания са проверка на възможностите за манипулиране на мозъците на политиците, като се излъчват към тях исканите идеи. Командваният дистанционно политик в друга държава - това е мечтата на всяко разузнаване, която вече съвсем не е фикс идея.

Съвременните акустични технологии също предоставят възможност за пряко комуникиране с човешкия мозък. Американските изследователи Джанет и Крие Морис съобщиха, че може да се създаде звук, нечуваем от никого, освен от адресата, който може да го приема без помощта на механичен приемник и да го разкодира в своята глава. Безприемниковата теория се основава на пренасяне на чуваеми звуци на вълните на нечуваемите честоти. Те могат да са много ниски или много високи. След това тези сигнали са модулирани на сигнали, които подсказват вида на изпращаната информация. Такава трансмисия ще дава възможност за контактуване със собствени агенти, които се намират във вражеска обстановка без лични контакти или апаратура за свръзка.

Върхът на постиженията на шпионската техника ще бъде създаването на апаратура за избирателен контрол на поведението. Това ще принуждава избрания човек да действа според искания от командващия го начин или да издава тайните, с които разполага. Редица експерти в областта на психодиктатурата са убедени, че такива процедури вече се прилагат. През 60-те години започнаха експерименти с използването на микровълни за предаване на пряка информация направо в слуховия център на мозъка. А при политическите убийства контролът над мозъка на атентатора вече е рутинна процедура.

Един от най-често използваните начини е имплантирането на микрочипове, което засега се ограничава до локализирането на следения обект. Чипът може да бъде предавател или приемник, предаващ или приемащ. Когато е имплантиран в мозъка, за връзка с неговия носител може да се използва не само слуховата пътека. През 1966 г. експериментално беше доказано, че по този начин могат да бъдат предавани и образи. Въпрос на време е кражбата на спомени от нечия памет и след това имплантирането им в мозъка на друг човек. Замяна на мозъци и личности.

Първите опити вече бяха направени с кучета. Чипове с големината на оризово зърно се имплантират под кожата на кучетата, като се задвижват с радиовълни с ниска честота, излъчвани от специален скенер. В момента се изследват и възможностите за използване на такава система за контрол на агентите.

Предвижда се, че в близките години ще бъдат конструирани микрочипове с компоненти, взаимодействащи със сателитите. Ще може да се определи къде е бил следеният, с кого се е срещал, колко дълго и за какво е говорил и т.н. Чипът ще предаде всичко на сателита, който ще го препрати към централата. Засега се тестват импланти в мозъчната кора, предимно за ремонт на увредени участъци на мозъка. Но могат да се използват и за въздействие върху здрави хора.

Обвързването на човешкия мозък с микроелектрониката е напълно реална цел. В бъдеще всеки от нас може да стане обект на шпионаж, без даже да подозира за това.

...

 
       READ MORE / ПРОДЪЛЖЕНИЕ 
 

 Issue 228, May-Jun 2014
Как се стреля с микровълнови честоти
Все по-често се говори за 100-гигахерцовите активни радиочестотни оръжия. Интересът обаче е закъснял. Тези оръжия се изп...
    Тотален контрол на всеки c HAARP
Дали прословутата американска система HAARP може да влияе върху мозъка и мислите на хората? Докато това оборудване е под...

 



 
"Строго секретно" излиза от 1991г. Вестникът е уникално издание за кулисите на висшата политика, геополитиката, шпионажа, финансовите престъпления, конспирацията, невероятното, трагичното и смешното.
Strogo Sekretno is the home for the highest politics, geopolitics, geo-economics, world crisis, weapons, intelligence, financial crimes...
(c) 1991-2024, Strogosekretno.com, All Rights Reserved
Contents may not be reproduces in whole or in part without permission of publisher. Information presented in Strogo Sekretno may or may not represent the views of Strogo Sekretno, its staff, or its advertisers.
Strogo Sekretno assume no responsibility for the reliability of advertisements presented in the newspaper. Strogo Sekretno respects the privacy of our subscribers. Our subscriber mailing list is not available for sale or sharing.
Reprint permission: contact@strogosekretno.com