Krassimir Ivandjiiski
Home Archive Search Sponsors About us Contact

Translate
Select Language
'24'23'22'21'20'19'18'17'16
'15'14'13'12'11'10'09'08'07
'06'05'04'03'02'01'00'99'98
 
User ID
Password

Кабинет по медицина
Стресът: Дишането 7:11. /2/
Документация "Строго секретно“

Страхът е основна емоция на човека.

Нереалното възприемане на живота - това е основата на страха.

Страхът е заради това, че ти не живееш в живота, ти живееш в своя ум.

Твоят страх е свързан с това, което ще се случи в бъдеще, значи, страхуваш се от онова, което не съществува. Ако се страхуваш от бъдещето, твоят страх е на 100 процента измислен. Ако страдаш от несъществуващото - това се нарича лудост.

Хората винаги страдат заради това, което се е случило вчера или заради това, което може да се случи утре. Така че вашите страдания винаги се основават на нещо, което го няма, защото винаги се намирате извън реалността и винаги се намирате в мозъка.

Умът - едната негова част, е паметта, другата част е въображението. Но и двете са въображаеми, защото нито едната, нито другата не съществуват точно сега.

Загубен сте в своето въображение - това е основата на страха. Ако сте дълбоко в реалността - страх няма да има.

Каква трябва да е техниката на дишането като метод за саморегулация по време на пристъпи на паника и състояния на тревожност? Тази техника е разработена от учени, изучаващи различни физиологични параметри при хора с пристъпи на паника и при контролна група от здрави хора.

Когато хората от двете групи изпитват страх и паника, те усещат едни и същи симптоми: промени в налягането, сърцебиене, дискомфорт, желание за тоалетна, липса на въздух, изтръпване на крайниците, виене на свят.

Страхът е рефлексна реакция на тялото, която ни е необходима, за да оцелеем. Но понякога човек изпитва страх без никаква причина. Чести и тежки пристъпи на страх без причина се наричат панически атаки. Така че страхът води до постоянно чувство на тревожност и депресия.

Когато учените започнали да изучават дишането в покой и по време на паническа атака, те открили, че съотношението на вдишване към издишване в покой е 7:11. Тоест, вдишването става за 7 отброявания, а издишването - за 11.

Благодарение на тази техника дишането се успокоява, активира се парасимпатичната система, която е отговорна за релаксацията и спокойствието, така че настъпва постепенно намаляване на сърдечната честота и нормализиране на налягането, тялото се успокоява и се освобождават тревожните мисли.

Освен това вегетативната нервна система има два клона.

Симпатичната нервна система - отделя адреналин и норепинефрин, контролира реакцията на борба и бягство. Ускорява сърдечната честота. Това е "газът" на нашето тяло.

Парасимпатичната нервна система освобождава невромедиатор, съпътстващ състоянието на релаксация и спокойствие - ацетилхолинът. Забавя работата на сърцето. Това е "спирачката" на нашето тяло.

"Газта" и "спирачката" трябва да са напълно функционални и да имат еднаква сила, за да се балансират взаимно, когато възникне необходимост. Тяхната работа засяга дейността на емоционалния мозък.

Техника на дишане 7:11 и техника на изпълнение.

Веднага щом усетите първите признаци на паническа атака, насочете цялото внимание към дишането си.

Поемете дълбоко вдишване през носа за 7 отброявания и спокойно пълно издишване за 11 отброявания.

Дишайте бавно и дълбоко. Докато вдишвате, разширете стомаха си във всички посоки, а докато издишвате го издърпайте навътре.

Дишайте поне 5 минути или докато тревожните симптоми отшумят. За да преброите продължителността на вдишването и издишването си бройте сами или използвайте метроном.

В началото може да ви е трудно да направите толкова дълго издишване, така че за тренировка дишайте на всеки час по 5 минути и в рамките на 1-3 дни ще овладеете тази дихателна техника и ще ви бъде лесно да я изпълнявате, когато има причина да се успокоите и да спрете потока от тревожни мисли.

Ако съотношението 7:11 причинява спазъм на белите дробове, затруднено дишане или задух, опитайте да намалите съотношението на дишане до 4:8, след което постепенно го увеличете - 5:9, 6:10, 7:11. Основното правило при тази техника е издишването винаги да е по-дълго от вдишването.

Ако се чувствате замаяни по време на това дихателно упражнение, значи дишате твърде активно, забавете темпото и дишайте спокойно.

Всеки път тази дихателна техника ще бъде по-лесна за вас и резултатът ще бъде по-бърз. Плюс това, ефективността на практиката ще ви даде вътрешна увереност, че в моменти на паническа атака имате инструмент, който ще ви помогне. Тази увереност ще допринесе за по-рядка проява на панически страх.

Тази дихателна техника е подходяща не само за страдащите от пристъпи на паника. Може да се използва в моменти на вълнение, когато трябва да се успокоите.

Техниката на дишане 7:11 не само подобрява физиологичните процеси, но и успокоява тревожните мисли, които нямат основа.

Ако намирате само 5 минути на ден за тази релаксираща техника и я правите редовно, тогава с времето нервната ви система ще стане много по-силна и по-здрава, а вие ще станете по-отпуснати и спокойни.

...

 
       READ MORE / ПРОДЪЛЖЕНИЕ 
 

 Issue 321, Sept. 2022
Отново за грандиозната лунна измама на САЩ /4/
Започна нова "лунна надпревара". В момента начело е Китай. И Русия се готви отново да кацне на Луната.Само САЩ, въпреки ...
    Дали планетата Х Нибиру вече е тук
Като едни от първите в света започнахме да разглеждаме темата за планетата Х, Нибиру, и за Аннунаките още преди 25 годин...

 



 
"Строго секретно" излиза от 1991г. Вестникът е уникално издание за кулисите на висшата политика, геополитиката, шпионажа, финансовите престъпления, конспирацията, невероятното, трагичното и смешното.
Strogo Sekretno is the home for the highest politics, geopolitics, geo-economics, world crisis, weapons, intelligence, financial crimes...
(c) 1991-2024, Strogosekretno.com, All Rights Reserved
Contents may not be reproduces in whole or in part without permission of publisher. Information presented in Strogo Sekretno may or may not represent the views of Strogo Sekretno, its staff, or its advertisers.
Strogo Sekretno assume no responsibility for the reliability of advertisements presented in the newspaper. Strogo Sekretno respects the privacy of our subscribers. Our subscriber mailing list is not available for sale or sharing.
Reprint permission: contact@strogosekretno.com