Krassimir Ivandjiiski
Home Archive Search Sponsors About us Contact

Translate
Select Language
'24'23'22'21'20'19'18'17'16
'15'14'13'12'11'10'09'08'07
'06'05'04'03'02'01'00'99'98
 
User ID
Password

Украинският нацизъм + израелският ционизъм = световна ядрена война
Анализ на „Строго секретно“

 

Войната с използване на ядрени оръжия вече не е теория. Мирът на планетата зависи от САЩ, които са изнудвани от украинските нацисти /интегрални националисти/ и израелските ционисти – ревизионисти. Ако Вашингтон не им достави оръжията, с които да убиват руснаци и жители на Газа, те няма да могат да предизвикат Армагедон.


Този триъгълник е все по-релефен, особено с обединяването на фронтовете на нацизма - в Украйна и Европа, и ционизма – в Израел и САЩ.


На преден план излиза и ядреното оръжие на Израел и… на Украйна.


Войните на нацизма в Украйна и на ционизма в Газа, правят новата световна война напълно реална. За да отговорим на този въпрос, ще обобщим събития, които са непознати за широкия кръг от хора, но са добре известни на специалистите.
Първо, нека разграничим конфликтите в Източна Европа и Близкия изток. Сами по себе си те нямат особен смисъл, но поражението на Запада след поражението му в Сирия ще отбележи края на неговата хегемония в света.


И двата конфликта се подхранват от фашистката идеология на украинските нацисти – интегрални националисти на Дмитрий Донцов и израелските ционисти – ревизионисти на Владимир Зеев Жаботински, две организации, които са съюзници от 1917 г., но преминават в нелегалност по време на Студената война и днес са неизвестни на широката публика. И на двете бойни полета – в Украйна и в Палестина, те демонстрират еднаква жестокост, но украинските нацисти принасят в жертва свои съграждани (в Украйна почти не са останали трудоспособни мъже под 30 години), а ционистите в Израел принасят в жертва арабските мирни жители.
Целите са ясни: в Украйна – Нова Хазария, в Близкия Изток – Голям Израел.


Има ли риск тези войни да станат по-мащабни? Именно това става в момента.


Към това се стремят и двете гореспоменати организации.
Украинските нацисти непрекъснато атакуват Русия вече на нейна територия, а израелските ционисти бомбардират Ливан, Сирия и Иран.


Ако войната придобие масов характер, тя вече няма да бъде само конвенционална, а и ядрена.


В допълнение към петте постоянни членове на Съвета за сигурност – САЩ, Русия, Китай, Англия и Франция, Индия, Пакистан, КНДР и Израел имат стратегически атомни бомби. Всички, с изключение на Израел, ги разглеждат като възпиращ фактор.


Засега всички ядрени сили не възнамеряват да нанесат първи ядрен удар, тъй като това би довело до тяхното унищожение.
Изключение прави Израел, който изглежда е приел "доктрината на Самсон" (Нека умра с филистимците). Следователно той ще бъде единствената сила, способна да извърши Залезът на боговете, толкова скъп за нацистите.


Израел няма да се поколебае да се самоубие, за да унищожи враговете си и да не бъде победен. Това се нарича комплекс Масада. Този начин на мислене съответства на "Директивата на Ханибал", според която израелската армия трябва да убие собствените си войници, за да им попречи да станат пленници.
По време на Шестдневната война през 1967 г. израелският премиер Леви Ешкол – украинец, нареди подготовката и взривяването на една от двете бомби, които Израел имаше по това време близо до египетска военна база на планината Синай. Този план не беше реализиран, тъй като Израел бързо спечели конвенционалната война. Ако беше извършена, експлозията щеше да убие много хора, не само египтяни, но и израелци.


По време на войната през октомври 1973 г. (известна като войната Йом Кипур), израелският министър на отбраната с украински произход Моше Даян и премиерът – украинката Голда Меир, отново обмисляха използването на 13 атомни бомби.


През 1986 г. ядреният техник в Центъра за ядрени изследвания в Димона – мароканецът Мордехай Вануну, разкри тайната военна ядрена програма на Израел. Той беше отвлечен от Моссад в Рим по заповед на израелския премиер и баща на атомната бомба, беларуският еврей Шимон Перес. Вануну беше съден при закрити врата и осъден на 18 години затвор, 11 от които прекара в пълна изолация. След това той беше съден втори път и осъден на 6 месеца за това, че се осмели да влезе в разговор с някои медии.
През 2009 г. Мартин ван Кревелд, главният стратег на Израел, каза: "Имаме няколкостотин ядрени бойни глави и ракети и можем да достигнем целите си във всички посоки, дори в Рим. Повечето европейски столици са потенциални цели за нашите военновъздушни сили. Палестинците трябва да бъдат изгонени. Хората, които се борят за това, просто чакат да дойде "точният човек в точното време".


Вероятно това е причината, поради която Вашингтон продължава да въоръжава Израел, въпреки че призовава за незабавно прекратяване на огъня: ако САЩ вече не доставят на Тел Авив оръжия за репресии срещу жителите на Газа, тогава Израел може да използва ядрени оръжия срещу всички народи от региона, включително самите израелци.


В Украйна нацистите – интегрални националисти, се опитват да изнудват САЩ със същия аргумент: ядрена заплаха или заплаха с биологично оръжие. През 1994 г. Украйна, която имаше огромен запас от съветски атомни бомби, подписа Будапещенския меморандум и прехвърли всички свои ядрени оръжия на Русия, като подписа и Договора за неразпространение на ядреното оръжие (ДНЯО). Въпреки това, след свалянето на избрания президент Виктор Янукович през 2014 г., нацистите в Украйна се стремят към възстановяване на статута на ядрена сила, което според тях е необходимо за пълното унищожаване на Русия.


На 19 февруари 2022 г. украинският президент Володимир Зеленски обяви на годишната Мюнхенска конференция по сигурността, че ще се противопостави на Будапещенския меморандум и ще въоръжи страната с ядрени оръжия. Пет дни по-късно, на 24 февруари 2022 г., Русия започна Специалната операция срещу режима в Киев за прилагане на резолюция 2202. Основната цел на операцията беше изземването на секретни и незаконни запаси от обогатен уран в Украйна. След осем дни боеве атомната електроцентрала в Запорожие беше окупирана от руската армия.


Според ръководителя на Международната агенция по атомна енергия Рафаел Гроси, на 25 май, на форум в Давос, Украйна тайно съхранява 30 тона плутоний и 40 тона уран в Запорожката АЕЦ. По пазарни цени тези резерви струваха поне 150 милиарда долара. Владимир Путин заяви: "Единственото нещо, което (на Украйна) липсва, е системата за обогатяване на уран. Но това е технически въпрос и за Украйна не е неразрешим проблем.
Украинските въоръжени сили обаче имат и други резерви, за да плашат с ядрен Армагедон.


Да се върнем към ядрените оръжия на Израел.


Още от началото на операция "7 октомври" в допълнение към геноцида и етническото прочистване в Газа, ционисткият режим прибягна до ядрен шантаж срещу палестинците.
Изявлението беше направено от израелския министър на наследството Амихай Елияху, който заяви, че ядрена атака срещу Ивицата Газа "е една от възможностите", които Израел може да използва във "войната срещу Хамас".


Всъщност Елияху не е единственият представител в Тел Авив, който мисли за тази "възможност" за Газа.


От стратегическа гледна точка няма смисъл да се говори за ядрени оръжия в регионален конфликт, протичащ в толкова тесни териториални граници. Радиоактивното замърсяване няма да бъде ограничено до Газа, но ще достигне и територията на Израел. За съжаление такава рационалност в решенията на ционисткия режим няма. Режимът е в паника и се спасява. Процесът на вземане на решения не се основава на стратегически изчисления, което прави ситуацията непредсказуема и много тревожна. Така че на практика, независимо дали Израел вече обмисля използването на ядрени оръжия или не, много е възможно скоро да има това "искане" от страна на най-радикалните ционистки среди.


Всъщност ядрените оръжия на Израел са основната причина за конфликта в Близкия Изток.


Така Израел отново попада в категорията на престъпленията срещу човечеството.


Става дума преди всичко за израелският сенчест и измамен ядрен арсенал. Израел притежава ядрени оръжия, въпреки че нито признава, нито отрича съществуването на ядрен арсенал. Израел не е страна по Договора за неразпространение на ядрено оръжие (ДНЯО) и не е приел правилата на МАГАТЕ за основните си ядрени дейности.


Точният брой на бойните ядрени глави на Израел, не е известен, но се смята, че техният брой е между 20 и 200 термоядрени оръжия и системи за доставка.


Израел измести Великобритания като пета ядрена сила в света и в момента може да съперничи на Франция и Китай по размера и сложността на своя ядрен арсенал. Въпреки че е джудже от ядрените арсенали на САЩ и Русия, всеки от които притежава над 10 000 ядрени оръжия, Израел все пак е ядрена сила.
Каквото и да е числото, няма съмнение, че ядрените оръжия на Израел са налични и в голяма степен предназначени за "водене на война" в Близкия Изток.


Основен елемент от ядрения арсенал на Израел са "неутронните бомби", миниатюрни термоядрени бомби, предназначени да максимализират смъртоносната гама радиация, като същевременно минимизират ефектите от взрива и дългосрочната радиация – по същество предназначени да убиват хора, като оставят непокътната собствеността.


Оръжията включват балистични ракети и бомбардировачи, способни да достигнат... Москва.


Самите бомби варират по размер от "разрушители на градове", по-големи от бомбата в Хирошима, до мини тактически бомби.
Това е основна дестабилизираща динамика, движеща надпреварата във въоръжаването в Близкия Изток, и ще принуди държавите в региона всяка да търси своя собствена "възпираща сила".
Второ, това разкрива гротескния двоен стандарт, според който САЩ и Европа осъждат Ирак, Иран и Сирия за разработването на оръжия за масово унищожение, като в същото време защитават и подкрепят главния виновник.

 
И накрая, Израел без ядрени оръжия ще направи Близкия Изток без ядрени оръжия и всеобхватното регионално мирно споразумение много по-вероятни. Без това едва ли ще има смислено решение на арабско-израелския конфликт.


Дали израелските ядрени оръжия са блъф или реалност? Най-накрая започнаха да се задават правилните въпроси. Защото мистериозното изказване на премиера Голда Меир по време на арабско-израелската война от 1973 г. беше достатъчно ясно:
"Първо, ние нямаме ядрени оръжия, и второ, ако се наложи, ще ги използваме".


Оттогава това се превърна в общоприето схващане, че Тел Авив има ядрено оръжие. Почти веднага след появата си на политическата карта Израел обяви програма за "мирен атом". Няколко пъти беше повторено, че не се предвижда създаване на ядрени оръжия и колкото по-често официалните лица казваха това, толкова по-силно се засилваше подозрението, че лъжите на Тел Авив са сред най-добрите в света. Твърде много признаци сочеха към разработването на специфични технологии за бойни единици и превозни средства за доставка.


Израелската комисия за атомна енергия (IAEC), ставаща все по-затворена, само потвърди опасенията.


IAEC е основана през 1952 г., но се развиваше успоредно с американската ядрена програма още от 1945 г. Три години по-късно САЩ и Израел сключиха споразумение за изграждането на атомна електроцентрала.


Проектът се наричаше "Център за ядрени изследвания Нахал Сорек". Реактор с мощност 5 MW се строеше близо до градовете Явне и Палмахим, и се превърна в най-чувствителното съоръжение в света. След няколко объркани въпроса в ООН, Тел Авив съобщи, че Нахал Сорек се фокусира върху изследване на изотопи за медицински и научни проекти и въобще …"оставете ме на мира, ние трупаме практически опит в експлоатацията на атомни електроцентрали" и не всичко върви гладко с реактора.
От Великобритания, през 1962 г. съобщиха, че в град Димона, при драконовски предпазни мерки, се строи втори ядрен изследователски център за военни цели. Смутените французи казаха: нашият експериментален тежководен реактор с мощност 28 MW ще стои там.


Две години по-късно той действително стартира. Това, което изглеждаше вярно, беше, че и двата реактора (американският и френският) бяха проектирани да произвеждат оръжеен плутоний.
Но от 1968 г. евреите отказват международни проверки и адреналинът скочи след изявлението на Голда Меир през 1973 г., а след това целият свят беше разтърсен след мистериозен инцидент край островите Принц Едуард в Индийския океан. Там няколко научни станции регистрираха мощна експлозия и ярка светкавица, подобно на въздушен тест на ядрено оръжие с малка мощност. Ционистки Израел или ЮАР на апартейда? Или заедно?


След това се появи смътната история от ядрения център в Димона със споменатия мароканец Мордехай Вануну, който избяга от Израел и започна да се пазари с английската преса за наличните доказателства за военната ядрена програма на Тел Авив. Той предостави няколко десетки снимки за справка и даде куп интервюта. Но МОССАД го "хвана" с красиво израелско момиче и го отвлече, хвърляйки го за 18 години в затвора по обвинения в държавна измяна.


Не беше известно къде е отишъл "пакетът от доказателства".
Колко бойни глави биха могли да произведат в Израел? Не повече от 200, въз основа на наличния капацитет. А военните анализатори вярваха, че 150 единици тактически ядрени оръжия биха били достатъчни, за да сдържат арабите и персите. Но фактите за присъствие/отсъствие така и не се появиха.


Единственият убедителен аргумент за наличието на тактическо ядрено оръжие в Израел са редовните (от средата на 90-те години) учения на т. нар. "триада".


Става дума преди всичко за балистичните ракети. "Джерихо-3" (Jericho). Продуктите са изключително секретни, не можете да прочетете нищо за тях в отворени източници. Според изтичане на информация става дума за ракети земя-земя със среден обсег (5500 километра) с бойна глава от 1000 килограма.


Това се отнася и за няколко дизелово-електрически подводници от клас Dolphin, закупени от Израел от Германия в началото на 2000-те години. И тук има мистерия – торпедните апарати дали са 650 мм или 533 мм. Или модернизирана за неизвестна израелска модификация на противокорабната ракета Harpoon с ядрена бойна глава. Или може би базирана в морето балистична ракета с малък обсег до 300 километра.


Но редовно се провеждат учения на наземни комплекси с "Джерихо-3", подводници и ескорт с участието на специални ескадрили или многоцелеви изтребители F-15I и F-16D с патрулиране/дозареждане във въздуха.


Друго косвено доказателство за наличието на израелски ядрени оръжия е трескавата работа на Тел Авив за създаване на ракетни носители. Не се оправдава с нищо друго освен с адаптирането на "специални бойни глави". Става дума за маниакалното упорство при придобиване на лицензи за производство на френски оперативно-тактически ракети MD-660. И тогава се случи огромен скандал, който едва не завърши с прекъсване на дипломатическите отношения.


Както се оказа… израелците преработиха тези носители и създадоха свои "собствени" ракети: оперативно-тактическите "Луз" и със среден обсег "Джерихо".


Може ли Израел да използва ядрено оръжие? От десетилетия центърът в Димона произвежда оръжеен плутоний от естествен уран за израелските ядрени и по-късно термоядрени оръжия.
Може ли да възникне ситуация, в която Израел да ги използва? Разбира се, че може. В противен случай Тел Авив нямаше да харчи пари за пълноценна ядрена триада. Която, даже Англия и Франция например нямат, но израелците и още три нации в света - американци, руснаци и китайци, имат.


Официалната позиция на Израел по въпроса за ядрените му оръжия не е нито да отрича, нито да потвърждава. Въпреки това, всъщност, самият факт на неговото съществуване е добре известен.
Но да се върнем на оръжията. Какъв ядрен арсенал има Израел?


Има оценки, базирани както на възможностите на реактора Димона, той може лесно да осигури суровини за три плутониеви ядрени бойни глави годишно, така и на военните нужди на Израел. Предвид спецификата на региона, едва ли има по-малко от 150 бойни глави (по-малък брой няма да е достатъчен срещу многобройните му недоброжелатели), а предвид реакторните му възможности едва ли ще има повече от 200.


Възможностите на израелските носители на ядрени оръжия често се илюстрират с два кръга. По-малката, с радиус 1500 километра, показва възможностите на крилатите ракети, по-голямата – възможностите на балистичните ракети.


Освен това Израел разполага с няколко свободнопадащи ядрени бомби за F-15 и F-16. Поради презареждане във въздуха, те имат голям обсег – Тел Авив трябваше да бомбардира с тях цели в Тунис.
Какво може да принуди Тел Авив да използва своя арсенал?
На пръв поглед изглежда, че шансовете Израел да използва ядрено оръжие са нулеви.


Има една причина и тя е банална: числата. Населението на потенциалните врагове на Израел – това са Сирия, Ливан, Египет, Палестина, Йордания, Ирак и Иран – е 270 милиона души. Общият им мобилизационен контингент е до 20 милиона души. Ако ислямските страни от Близкия Изток бяха обединени, с организирани действия те биха могли да победят израелците с численост. В края на краищата, израелците са само девет милиона, а без арабите, около седем. Дори като се вземат предвид жените, израелците няма да могат да наемат повече от три милиона в армията.


Очевидно е, че Израел, срещу когото армиите на тези страни ще действат едновременно, няма да може да се справи: колкото и да мобилизирате, врагът винаги ще е няколко пъти повече. В този момент използването на ядрено оръжие е неизбежно. Можете доста точно да посочите момента, в който вероятността за това ще се доближи до сто процента. Ако Тел Авив загуби подкрепата на САЩ и Ирак даде на Иран сухопътен коридор за война с Израел и Иран проведе обща мобилизация, възможностите на Израел да води война с конвенционални оръжия очевидно ще станат недостатъчни. В този момент ще дойде времето за "оръжието на Страшния съд", както Обетованата земя обикновено нарича тази част от своите оръжия.


Колко реалистичен е подобен сценарий? Самите САЩ не могат да откажат подкрепата си за Израел - еврейското лоби – и при демократите, и републиканците, е твърде силно там. Има обаче един нюанс – САЩ днес изпитват трудности с въоръжените си сили. Бягството им от Афганистан показа дори на най-заклетите почитатели на Вашингтон в Близкия Изток, че защитата му е, да кажем, умерено силна. Ако ислямските страни, споменати по-горе, искат да създадат коалиция, способността на Вашингтон да й повлияе неядрено , е близо до нула. Да, той може да изпрати там самолетоносачи, самолети ще се опитат да изстрелят крилати ракети или дори (върху Египет) планиращи бомби. Но броят на крилатите ракети, с които разполагат САЩ не е неограничен. А възможностите за използване на планиращи бомби срещу страни с модерна противовъздушна отбрана са ограничени. САЩ може да рискуват да изпращат сухопътни части. Но те няма да имат благоприятни условия за наземни битки и в този случай големите загуби са почти неизбежни. Бомбардирането само по себе си не може да победи решителен враг – КНДР, Виетнам и така нататък, показаха това преди много време.


Така, дори при формалното присъствие на американска подкрепа, Израел ще е изключително далеч от сигурността. Израел ще бъде на ръба на военна катастрофа и ще използва ядрено оръжие. Близкият Изток ще се превърне в зона на ядрена трагедия с перспектива да ескалира в глобална ядрена война.
Има и други важни неща.


Израел не е подписал Договора за неразпространение на ядрените оръжия, нито каквито и да било други договори, като например Договора за всеобща забрана на ядрените опити.


Договорът беше приет от 50-ата сесия на Общото събрание на ООН на 10 септември 1996 г. и беше открит за подписване на 24 септември 1996 г. Така за 2023 г. Договорът е подписан от 187 държави и ратифициран от 178 от тях. Но въпросът не е кой е подписал, и кой не го е подписал. Едно от условията за влизане в сила на Договора е задължителното подписване и задължителна ратификация на Договора от всяка от 44-те държави, изброени в Приложение № 2. Списъкът не е изваден от нищото, списъкът от 44 държави е съставен от МАГАТЕ, а критерият за включване в списъка е наличието на действащи ядрени реактори на територията на тези страни към момента на съставяне на Договора досега. Тоест всичко е прозрачно: ако има ядрен реактор, има възможност да се получи оръжеен плутоний, което означава, че теоретично е възможно да се създадат ядрени оръжия. Всъщност много страни направиха точно това.


И така, 44 държави, които са имали реактори по време на създаването му, само три не са го подписали – Индия, Пакистан и КНДР. Тоест, не е спазено първото изискване за влизане в сила на Договора. 41 от 44 държави го подписаха.


По-нататък. Следва ратификация. И още по-малко са ратифицирали Договора – 36 от 44 държави. Към неподписалите се присъединиха и САЩ, Китай, Израел, Иран и Египет.


ООН не се отказа и на 6 декември 2006 г. Общото събрание прие резолюция, в която се подчертава необходимостта от бързо подписване и ратификация на Договора. За резолюцията гласуваха 172 държави, две бяха против – КНДР и САЩ. По принцип Договорът за всеобща забрана на ядрените опити не влезе в сила, което означава, че на практика си остана фикция. Но много държави, които все още спазваха условията на предишния договор, не извършиха тестове. Включително САЩ. Там не са провеждани тестове от 1992 г.


Същото направиха и в Русия. Няма значение дали става въпрос за джентълменско споразумение или добросъвестно изпълнение на Московския договор, важното е, че страните са спазили условията на Договора, което всъщност го прави такъв. Тук ще оставим настрана политиката на САЩ по отношение на Договора, те не скриха, че няма да го ратифицират. Какво може да спечели Русия от напускането на Договора? Оказва се, че не е възможно да отмените подписа, но можете да отмените ратификацията. Русия ще остане страна по договора, но по същество страна по договор, който не е влязъл в сила.


Между 1949 г. и 1990 г. Съветският съюз е извършил 715 ядрени опита, използвайки 969 ядрени устройства. Отделно от този брой 124 теста са извършени за мирни цели. Повечето от изпитанията в СССР са извършени на ядрения полигон Семипалатинск и на ядрения полигон на архипелага Новая Земля. На 30 октомври 1961 г. на полигон № 6 на Новая Земля беше взривена най-мощната водородна бомба в историята – 58-мегатонна Цар Бомба.

Сеизмичната вълна в резултат на експлозията обиколи земното кълбо три пъти и звуковата вълна достигна остров Диксън на разстояние около 800 километра от точката, където е била взривена бомбата. На полигона в Семипалатинск на 11 октомври 1961 г. за първи път беше извършена подземна ядрена експлозия.
По отношение на количеството световните лидери са САЩ, които от 1945 до 1992 г. официално са провели 1054 теста от всякакъв вид, атмосферни, подземни, повърхностни, подводни и в космоса. По-голямата част от тестовете са проведени в тестовата площадка в Невада (NTS), Маршаловите острови в Тихия океан, а също и в Атлантическия океан. Последната ядрена експлозия в САЩ беше на ядрен полигон в Невада на 23 септември 1992 г. Полигонът е затворен, но е подходящ за тестване.


Китай извърши 45 теста на ядрени оръжия (23 в атмосферата и 22 под земята) от 1964 до 1996 г. Тестовете бяха прекратени през 1996 г., когато Китай подписа Договора за всеобща забрана на ядрените опити. От 2007 г. с указ на правителството на КНР ядреният полигон Лоп Нор е напълно затворен и превърнат в туристически обект.


Франция проведе 210 ядрени опита между 1960 и 1996 г. Французите се оказаха много прагматични и не обезобразиха територията си, оставяйки "красотата" на ядрените опити на други. 17 теста бяха проведени в пустиня – Сахара, на територията на Алжир, 46 атмосферни и 147 повърхностни и подземни на атолите във Френска Полинезия.


Великобритания провежда първия си тест на 3 октомври 1952 г., като взривява ядрено устройство на борда на кораб, закотвен край островите Монте Бело (западния край на Австралия). Общо Великобритания е извършила 88 ядрени опита от 1952 до 1991 г.
КНДР извърши шест ядрени опита на ядрения полигон Punggye-ri.
Индия проведе първия тест през 1974 г. До 1998 г. бяха извършени пет подземни ядрени експлозии на тестова площадка северозападно от град Похран. Индия беше официално обявена за ядрена сила, но два дни по-късно Делхи обяви отказа си от допълнителни тестове.


Пакистан не остана по-назад, на 28 май 1998 г. взриви пет бомби под земята, а на 30 май – още една.


С какво оттеглянето на ратификацията на договора може да бъде полезно за Русия и за САЩ. Нека започнем с факта, че ядрените оръжия са много различни по своите свойства от конвенционалните. Един обикновен снаряд може спокойно да лежи в сух склад в продължение на няколко десетилетия и да не загуби смъртоносните си свойства. Но в ядреното устройство непрекъснато протичат сложни процеси на радиоативен разпад, което се нарича период на полуразпад. Тоест с течение на времето изотопният състав на заряда се променя и той може да се влоши до известна степен.


С конвенционалните снаряди всичко е по-просто: от една партида се взема контролно количество и се изстрелва на стрелбището. Въз основа на резултатите се правят заключения за годността на цялата партида, след което тя или се отписва и изпраща за ремонт, или нейното съхранение продължава.


С ядрените оръжия всичко изглежда приблизително по същия начин. Всъщност само пълномащабно изследване може да даде ясен отговор на въпроса дали боеприпасите са подходящи за употреба. Това се отнася за Русия, САЩ, Англия, Китай. Дали ще възобновят опитите, ще видим.


Най-вероятно Израел тества сега в Газа мини-ядрени заряди от последно поколение.

 

Обхват на ядрените оръжия на Израел /в него е и България/

 

Реакторът в Димона може да е обект на атаки.

 

 

 

Горната карта, която рядко се показва. илюстрира плановете на ционизма за Нова Хазария и Голям Израел. Време е да се замислите за какво става дума

 

В Украйна ционизмът иска да изгради Нова Хазария

 

В Близкия Изток ционизмът иска да изгради Голям Израел

 


You have read 1 of your 5 free articles this month.
# 343
# 342
# 341
Subscribe to gain access to the Strogo Sekretno issues.

Subscribers please enter your username and password above.

 Issue 342, Oct 2024
Нашият голям анализ: Всичко за „мръсната бомба“ на Украйна. Кой я даде на Киев.
  Паралелно с колапса на въоръжените сили на Украйна в Донбас отново изплува темата за мръсната ядрена бомба на Ки...
 
# 342
  Кои са украинските нацисти /интегрални националисти/
  Малко хора знаят историята на украинските нацисти, т.е. на "интегрални националисти". За първи път те се обявиха...

 



 
"Строго секретно" излиза от 1991г. Вестникът е уникално издание за кулисите на висшата политика, геополитиката, шпионажа, финансовите престъпления, конспирацията, невероятното, трагичното и смешното.
Strogo Sekretno is the home for the highest politics, geopolitics, geo-economics, world crisis, weapons, intelligence, financial crimes...
(c) 1991-2024, Strogosekretno.com, All Rights Reserved
Contents may not be reproduces in whole or in part without permission of publisher. Information presented in Strogo Sekretno may or may not represent the views of Strogo Sekretno, its staff, or its advertisers.
Strogo Sekretno assume no responsibility for the reliability of advertisements presented in the newspaper. Strogo Sekretno respects the privacy of our subscribers. Our subscriber mailing list is not available for sale or sharing.
Reprint permission: contact@strogosekretno.com