Krassimir Ivandjiiski
Home Archive Search Sponsors About us Contact

Translate
Select Language
Návrat do feudalismu


8.11.2012 

 Boris Cvek

Úžasnou výhodou církevních restitucí, které včera schválila Sněmovna většinou 102 hlasů proti vůli opozice a většiny národa, je to, že za 30 let se církve budou platit samy ze svých peněz a nikoli z peněz daňových poplatníků. Je ovšem otázka, zda v té době budou církve ještě existovat jako organizace s desítkami či stovkami tisíc věřících. Spíše se zdá, že zbude jen pár funkcionářů, kteří budou sedět na obrovských majetcích s nesmírným ekonomickým vlivem na celou společnost.

Církvím se má „vracet" 78 miliard korun v nemovitém majetku a 59 miliard jako „finanční náhrada". Tuto finanční náhradu má stát splácet po 30 let každoročně 2 miliardami. Kromě toho bude ještě příštích 17 let stát církve podporovat. Slyšel jsem dnes ráno v Radiožurnálu, jak jsou obce rády, že budou konečně majetkové poměry vyjasněny, protože mají s církevními pozemky své plány.

Jenže, jak řekl jeden starosta, obce v zásadě nemají na to, aby si ty pozemky od církví koupily. Dostanou je tedy zadarmo?

To jim je mohl dát rovnou stát. S tím, že církve budou své majetky prodávat, ovšem zjevně počítá Sněmovnou schválený zákon, neboť církve nemají z prvního prodeje majetku platit daň z příjmu.

Až údajně na nátlak jednoho přeběhlíka z ODS, poslance Doktora, bude zákon pozměněn tak, aby církve tuto daň platily.

To krásně ukazuje, že o desítkách miliard z peněz daňových poplatníků tady rozhodují různé handly s jednotlivými poslanci.

Církevní restituce byly proti vůli opozice a většiny národa vyhandlovány také s pseudostranou LIDEM, již nikdo do Sněmovny nevolil.

ODS slíbila LIDEM za podporu církevních restitucí podporu při vzniku jejího poslaneckého klubu.

Součástí většiny, která podpořila církevní restituce, byl také poslanec, odsouzený nepravomocně za korupci na 6 let do vězení.

Jak říkal císař Vespasianus: peníze nesmrdí, ať přitečou jakkoli. Zřejmě to platí nejen pro pohanského císaře, ale i pro svatou matku římskokatolickou církev, kterou všude v Evropě opouštějí každý rok obrovské zástupy věřících, až jí nakonec zůstane jen pár fanatiků typu pana Semína.

Peníze se nevracejí věřícím, ale jejich pastýřům, kteří na věřící - soudě podle každoročního obrovského úbytku věřících ve všech hlavních církvích - kašlou.

Až nebudou věřící, bude se majetek hodit o to víc.

Obrovský převod majetku, jaký představují církevní restituce, do de facto soukromých rukou samozřejmě představuje velké riziko, že ti, kdo ho schválí, z něj budou také nějak profitovat.

Když už média a opozice po mnoho let nebraly tuhle věc vážně, měly by se aspoň po případném vstoupení zákona, který včera schválila Sněmovna, v platnost věnovat velmi podrobně tomu, jak budou církve se svým majetkem zacházet.

Komu a za jakých podmínek ho budou prodávat. Kdo z těchto prodejů bude profitovat.

V každém případě se zejména římskokatolická církev (v zásadě mafiánská struktura bez demokratické kontroly) po vstoupení schváleného zákona v platnost stává jedním z nejbohatších a ekonomicky nejmocnějších hráčů v České republice, přesně tak jako byla za dob feudalismu.

Tohle je ta spravedlnost a narovnání křivd?

Je to sarkasmus dějin, když uvážíme, že většina národa díky politice Nečasovy vlády směřuje do chudoby či přímo do bídy.

Ale tak tomu bylo i za feudalismu: bohatí, mocní církevní páni a bídný lid. Abychom se vrátili úplně zpátky do požehnaných dob, kdy římskokatolická církev získala své majetky, bylo by třeba ještě ovládnout školy, zrušit svobodné bádání, svobodu svědomí a svobodu slova, zrušit všeobecné volební právo a volby vůbec a zavést absolutní monarchii.

Možná je to ta jediná cesta, jak zachovat to „křesťanství", které dnes ztělesňuje římskokatolická církev (na rozdíl od období Druhého vatikánského koncilu).


  
"Строго секретно" излиза от 1991г. Вестникът е уникално издание за кулисите на висшата политика, геополитиката, шпионажа, финансовите престъпления, конспирацията, невероятното, трагичното и смешното.
Strogo Sekretno is the home for the highest politics, geopolitics, geo-economics, world crisis, weapons, intelligence, financial crimes...
(c) 1991-2024, Strogosekretno.com, All Rights Reserved
Contents may not be reproduces in whole or in part without permission of publisher. Information presented in Strogo Sekretno may or may not represent the views of Strogo Sekretno, its staff, or its advertisers.
Strogo Sekretno assume no responsibility for the reliability of advertisements presented in the newspaper. Strogo Sekretno respects the privacy of our subscribers. Our subscriber mailing list is not available for sale or sharing.
Reprint permission: contact@strogosekretno.com